Rokado doet zichzelf tekort

Met een 4-4 gelijkspel tegen Pionneke 1 uit Roermond heeft Rokado onnodig een wedstrijdpuntje laten liggen in ronde 2 van klasse 2D.
Vorig jaar troffen beide teams elkaar in Nieuw Beijerland en wonnen we nipt met 4,5-3,5.  Nu mochten we naar het pittoreske Roermond afreizen.
Een meevaller was dat Pionneke niet in hun sterkste formatie optrad en Rokado nam al direct het heft in handen. Marco speelde op bord 6 met zwart tegen Wolfgang de Cauter (2001) en kreeg al snel een “Steinitz Pferd” op e3.  Het beestje gaf zijn leven wellicht iets te snel voor de loper op f1, maar op lange termijn kon Wolfgang zijn witte velden nu niet meer goed beschermen. Een mooie tripple van torens en dame op de e-lijn dwong een keurige winst af. Ik ben altijd blij als Ben meedoet, het oogt veelal niet fraai maar diens grote vechtlust is meestal beslissend tegen opponenten met lagere rating. Zo ook vandaag. Met wit bereikte Ben op bord 7 niets uit de opening tegen Paul Aben (1939), maar na creatief manoeuvreren werd er een beslissende pion gewonnen en stond er al snel 2-0 op het scorebord. ’t Pionneke vocht terug doordat FM Jan van Mechelen (2244) met zwart op bord 1 won van Matthias. In een stelling met wederzijdse kansen plaatste Jan een mooie thematische pionopstoot met b5. Het vervolg leek mij razend ingewikkeld maar uiteindelijk kon Matthias het niet houden. Een zeldzame nederlaag voor onze kopman. Han op bord 5 met zwart kwam zowaar een keer niet gedrongen te staan in de opening tegen Guido Royakkers (2149). Er werd een kwaliteit buitgemaakt maar wit had compensatie met het loperpaar. Han hield echter alles onder controle en toen er nog een pion wed gewonnen was het pleit beslecht. Met 3-1 in de tas en goede stellingen van Hans en Wilbert en een remisestelling bij Leo leek een ruime overwinning eraan te komen. Leo had op bord 3 met wit zijn tegenstander Ivan Utama (2128) in een zijvariantje weten te lokken. Na grootscheepse ruil bleven alleen de dames, torens en ongelijke lopers over en leek de partij op remise af te stevenen. Op de een of andere manier wist Ivan echter toch de witte koningsstelling te verzwakken en druk op te bouwen over de witte velden. Leo miste nog een goede remisekans en moest toen een kwaliteit geven met pion achter, gevolgd door spoedige opgave.  Hans op bord 5 met wit kreeg tegen Eduard Coenen (2039) een prachtige stelling vanuit de opening. Op het moment dat geoogst kon worden, overzag Hans helaas een gniepige counter wat uiteindelijk resulteerde in een op het oog verloren toreneindspel met pion minder. Ergens moet Eduard de winst gemist hebben, maar Hans speelde zeer actief tegen en dwong fraai de remise af. Op bord 8 met zwart speelde Wilbert tegen Henri van de Bersselaar (1928) een mooie strategische partij tegen de witte pion op d5. De pion werd inderdaad gewonnen en winst leek een kwestie van tijd. Een onnauwkeurigheid in tijdnood verloor echter de pluspion en hoewel de zwarte activiteit groter was dan de witte, was er geen doorkomen meer aan. Remise. In de laatste partij van de dag had Rex op bord 2 met zwart het zwaar tegen Ger Janssen (2186). Rex wist zich niet los te werken en bleef lang onder grote druk. Uiteindelijk kwam er een materiaalverhouding op het bord met 2 torens en paard voor wit en een dame en loper voor zwart. Daarbij had wit ook nog enkele pionnen meer. Rex kon geen gaatje vinden voor zijn dame in de witte linies, probeerde het nog erg lang tegen beter weten in. Toen het allerlaatste truukje (pat door damefoffer) door Ger werd omzeild, werd de eindstand van 4-4 bereikt.
De volgende rond vindt plaats op zaterdag 23 november. Dan ontvangen we in dorpshuis de Swaensvoet het 2e team van Krimpen a/d IJssel.
Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *