ROKADO KOMT TEKORT TEGEN STUKKENJAGERS

Afgelopen zaterdag stond de laatste thuiswedstrijd van het seizoen op het programma.  Tegenstander Stukkenjagers 2 zaten nog in de gevarenzone qua degradatie en kwamen met een zeer sterk team naar Nieuw Beijerland. Op voorhand was Stukkenjagers 2 ingeschat als één van de grote favorieten voor het Kampioenschap in Klasse 2D, met meerdere spelers die hun sporen hebben verdiend in de Meesterklasse.  Dat kwam er dit seizoen tot dusver niet uit.
Dan de wedstrijd, deze liep vanaf het begin niet lekker voor Rokado.  Hans met wit op bord 4 tegen Peter Huibers (2027) kwam via een handige zetvolgorde van zwart terecht in kalm positioneel vaarwater met een dubbelpion op c3/c4.  Welliswaar werd een pionnetje gewonnen maar dankzij een sterk zwart paard op c5 en geheel gesloten stelling bleef alles in evenwicht. 1/2-/2. Rex op bord 5 met zwart speelde tegen aanvalskanon Bram van den Berg (2229). Deze gooide er inderdaad een pion tegenaan en nadat Rex Dc5 speelde ipv Da5 wemelde het van de witte aanvalsdreigingen over de zwarte velden, inclusief mat.  Daarbij bleef Bram in zeer hoog tempo spelen. Rex hield met kunst en vliegwerk stand, maar zat al bijna op increment te spelen en net toen hij dacht zich eindelijk te kunnen loswerken, pakte hij de pion op e5 die vergiftigd bleek…… Een fraaie aanvalspartij vanuit het oogpunt van wit. Matthias speelde op bord 2 met zwart tegen 4-voudig dameskampioen Anne Haast (2310) een puike partij. In een positionele partij kreeg Matthias zijn dame op a6 met druk. Anne dacht lang na en besloot tot het offeren van 2 pionnen in ruil voor fraaie activiteit van haar beide lopers en torens.  De vraag was of Matthias dusdanig kon afwikkelen dat hij een eindspel in kon gaan met pluspion. In de partij kwam het er helaas niet van, en vervlakte het na verlies van beide pluspionnen in remise. Ben bereikte met wit op bord 8 tegen Eric de Moor (2078) niet veel. In volstrekt gelijke stelling sloeg Ben remise af, maar na een onnauwkeurigheid kwam er pardoes een actief zwart paard op a4. Nadat Ben zijn kans miste om via Lf4-d6-a3 een verdediging op te bouwen,  vergrootte Eric keurig stap voor stap zijn activiteit en Ben kreeg geen tegenkans meer om tot spel te komen. Wilbert kwam op bord 6 met wit tegen Mark Clijsen (2159) in een zeer ingewikkeld middenspel waarbij de witte koning nog in het midden stond. Ergens zal zwart de winst gemist hebben maar nadat de kruitdampen waren opgetrokken, was het pardoes remise. Han had het op bord 3 met zwart zwaar tegen Bianca de Jong-Muhren (2261). Han kreeg welliswaar zijn geliefde loopgravenspel op het bord, alleen was hij het die telkens must bukken als Bianca ergens een gaatje in probeerde te schieten. Bianca maakte goed gebruik van haar grote centrum- en ruimteoverwicht, trok op het juiste moment ten aanval en kon afwikkelen naar een gewonnen eindspel. Frank op bord 7 met zwart kreeg tegen de jeugdige Sjoerd van Roon (2098) een rustige manoevreerpartij. Toen Frank pardoes zijn dame, loper en paard richting witte koning kreeg en de witte stukken op de damevleugel stonden, zag het er optisch goed uit.  De aanvalsopzet sloeg echter niet door en de zwarte stukken moesten weer achteruit, waarna Sjoerd duidelijk beter stond met een stevig pionnenfront op de damevleugel.  Frank leek kansloos weggeschoven te gaan worden maar stond plotseling een paard voor. De witte pionnen en toren waren echter dusdanig sterk dat Frank zijn stuk terug moest geven en zo af te wikkelen naar remise. Tot slot onze Leo op bord 1 met zwart tegen de sterke Cor van Dongen (2314).  

Cor van Dongen – don Leo: Stelling na 37. Dd3

Ik was op bord 1 gaan zitten met in het achterhoofd dat veel SJ-spelers 1 e4 openen en die zou ik dan wel even inmaken met mijn Scandinavisch, tja dan kom je tegen Cor te zitten en die was door Bram ingelicht, speel 1. c4 dan heb je hem al waar je hem wil hebben. Toch kreeg ik lange tijd een aardige partij op het bord en wist zelfs tegenspel te creëren. Het was dus een Engelse opening, waarbij we allebei wel ergens af en toe de beste zet misten, al ,met al had wit steeds wel een plus volgens de engines. Maar goed bovenstaande stelling stond op het bord en ik moest kiezen, niet zo heel veel tijd op de klok alle twee. Ik speelde defence (toch niet genoeg moed ingedronken gisterenavond) Pf7 38. Ld5 Pe5 39. Dd2? Dg6?? (Dxc4!?=) 40. Tb8! ik rommelde hier nog lang door maar het was niks meer.1-0 dus  In de stelling is mijn beste remisekans door gewoon Pf3+ te spelen, ik voorzag het volgende niet 38. Lxf3 Dxf3 39. Dxd6 Txe3! Ik dacht niet dat dat goed was, omdat de dame g3 verdedigd, je gaat echter verder met 40. fxe3 Dxe3 en nu als hij via e1 weg probeert te lopen dan win je de toren en als hij naar de h-lijn gaat hou je eeuwig schaak Met dank aan Leo  
Hiermee was de afgetekende 2-6 nederlaag een feit.
Gelukkig kon Dubbelschaak (5 matchpunten) het niet bolwerken tegen Zuid Limburg 2 en zijn we met 8 punten veilig.
In ronde 9 mogen we naar Boxtel waar we onze sportieve plicht mogen gaan vervullen tegen Dubbelschaak. 

Verslag van Marco met input van Leo

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *